Sedat Peker Kimdir Vikipedi Kaç Yaşında Nereli Resimleri Özgeçmişi

Sedat Peker Biyografi

Sedat Peker tahliye oldu Sedat peker serbest kalıyor mu hapisten çıktı mı? Sedat Peker doğum tarih 26 Haziran 1971 yılıdır. 43 yaşındaki Sedat Peker doğum yeri Sakarya ilimizdir. Türkiye'nin en fazla isim yapan mafya babalarından bir tanesidiri Kanuni ismi ile is örgütlü kabahat örgütü lideridir. Ünlü Kabadayı Sedat Peker Evli mi eşi sevgilisi kim var mı veya evlatları var mı? bu bilgilere ulaştığımız taktirde sizlere sunacağız. Twitter Resimli Facebook Sedat Peker sözleri gibi detaylar içinde konumuza ekleyeceğiz. Yazımızın devamında merak ettiğiniz bütün malumatlar. Bilgiozetim.com ailesi olarak bizlerde ilerleyen anlarda derlediğimiz aktüel detayları üstelik sizler için yayınlamaya çalışacağız.

Sedat Peker çoğu kez ceza evine girmiş ve tahliye meydana gelmiştir. İşlediği suçlar da; çek-senet tahsilatı, adam kaçırma, Oto hırsızlığı, Cürüm imal etmek niyetiyle teşekkül oluşturma, adam yaralamak, cezaevi’nde direktifle suça azmettirmek, kurşunlatma, şahıslardan haraç toplama, cezaevi’nde yürütme durumundadır.

Rizeli bir aileden gelen Sakarya doğumlu olup uzun zaman Almanya'da hayatta olan Peker, Turancı olduğunu dile getirmektedir. Kadıköy İntaş Lisesi mezunudur.

Peker Turancı bir web adresi de kurmuş ve bu web adresi ile Turan yaşamına ulaşılarak Türk Birliğine katkı sağlanılacağını dile getirmiştir. 1990 senesinde T. Bülent Kılıç ile kurduğu bir oto firmasının servisinin dolandırılmasından ve ortağından ayrıldıktan sonrasında illegal teşkilat kurarak çoğu suça karışmıştır.

1997'de Rize'de kaçakçı Abdullah Topçu'yu öldürmek suçundan savcı önüne çıkan ve özgür bırakılan Peker'in 2 adamı, aynı davadan ömür boyu mapusa mahkûm meydana gelmiştir.

Tehditle tahsilat etmek, zorla engel olmak, adam öldürmeye azmettirmek ve taklidi suçlardan yedi ay süresince aranan Peker, teslim olacağını bildirerek 19 Ağustos 1998'de Romanya'dan Türkiye'ye getirildi.

Eylül 1998'de Peker ve adamları hakkındaki 7,5 seneye kadar mapus istemiyle dava açıldı. Bu davadan yargılandığı sırada duruşmada "Eski bir mebus bana ileti göndererek, "Mahkemede çok artistlik yapmasın.", "Her şeyi size bahsetmek isterim zira ben bu tarz şeyleri anlatmazsam kuşkulu bir halde intihar edebilirim" diye konuştu. 12 sanıkla beraber çete kurmak suçundan yargılandığı davada, 24 Mayıs 1999'da tahliye edildi. 8 ay 29 gün hapishanede bulunmuş oldu.

12 Mart 2005 senesinde İstanbul Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü tarafınca meydana getirilen Kelebek Operasyonu ile tutuklanmış ve İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde gözlemlenen dava 31 Ocak 2007 senesinde karara bağlanarak 14 sene 5 ay 10 gün mapus cezasına çarptırılmıştır.

Peker üstelik teşkilat oluşturmak, tehdit, iş alanı kurşunlama, çalma, hürriyeti tehdit, yağma ve düzmece hüviyet kullanma iddiasıyla İzmir 10. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanmaktadır.

Ergenekon davasında silahlı anarşi örgütü kurma suçuyla yargılanmaktadır. Kelebek ameliyatı davasının arızalanan kısmı yine karara bağlandı. Sedat Peker'e 1 sene 3 ay mapus cezası verildi. Böylece kararlı olduğu süreye 1 sene 3 ay daha da eklenmiştir. suallerinin cevabını bu malumatlara ulaştığımız taktirde yazımızı güncelleyip sizlere aktaracağız.

Sedat Peker Resimleri Foto Galerisi

Sedat Peker Serbest Kaldı Video izleEmoticonEmoticon