Söz Uçar Yazı Kalır ile ilgili Kompozisyon Kısaca

Kısa Söz Uçar Yazı Kalır deyimi ile ilgili Kompozisyon yazısı. Su uçar yazı kalır ne demek? Su Uçar yazı kalır anlamı nedir? 2014 Türkçe derslerinde öğretmenler yönünden en fazla verilen kompozisyon mevzularından biri. Söz Uçar Yazı kalır ne anlama gelir? Günlük yaşamda da sık sık işittiğimiz ve kullanmış olduğumuz söz uçar makale kalır ile alakadar örnekler arasından en güzeli olarak yorumladığımız kompozisyonu sizler için paylaşıyoruz.

Söz uçar makale kalır lafı atalarımızın deneyimleri akıbeti ortaya çıkmış ve fazlaca külüstür tarihlerden çağımıza varabilmiş bir atasözümüzdür. Bu atasözünde kişilerin dediği şeylerin acilen unutulacağı kastedilmiş, ağızdan çıkan söz bir kuşa benzetilmiştir. Ancak makale hiç unutulmaz, biri yok etmediği müddetçe silinmez ve istendiğinde yeniden bakılıp hatırlanabilir.

Günümüzde insanoğlu yoğun bir yaşam sürmekte ve her gün bir hayli görevle yüz yüze kalmaktadır. Bu vaziyette adem oğlu aklında tutması ihtiyaç duyulan her şeyi aklında tutamayabilir ayrıca bir hayli şeyi de unutur. Bilgiozetim.com Markete gittiğimizde dahi almamız ihtiyaç duyulan gereksinimleri unuttuğumuz bir evrende, bu unutkanlığın yaşamımızı etkilememesi için tedbirler elde etmek şarttır. Önemli noktaları bir kağıda puan elde etmek unutmamak için yapılabilecek en estetik şeydir. Atalarımızın dediği bu söz de bunu doğrulamaktadır.

Söz Uçar Yazı Kalır İle İlgili Kompozisyonu sizce yeterli mi olumlu olumsuz düşüncelerinizi yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.


EmoticonEmoticon