Windows 8 Güvenli Modda Başlatma Çalıştırma Resimli Video Anlatım

2014 Windows 8 güvenli mod nasıl açılır? Adım adım Windows 8'i nasıl güvenli modda başlatabilirim? Laptop win 8 safe mode seçenekleri nerede? win xp, win8, win7 PC başlatılırken bilgisayarın ancak esas sürücülerini ve programlarını kullandığı bir moddur. Güvenli mod, donanım sorunlarını açıklanmak veya bilgisayarını bulaşan zararı dokunan bilgisayar programları ağartmak için, bir programı yahut dosyayı büsbütün silebilmek için hayli faydalıdır ve kullanıcılara gerekiyordur.

Bundan önceki Windows işletim sistemleri Windows 95, 98, 2000, NT, 2000, Millennium, XP, 7 sürümlerinde F8 tuşu ile direk güvenli modda modda başlatabiliyorduk. Bilgiozetim.com Fakat Windows 8‘i güvenli modda başlatmak için ise alternatif seçenekler geliştirilmiştir.

Windows 8′i Güvenli Modda Başlatmak

1. Arama ekranından, Gelişmiş ve Ayarlar kategorisinde Gelişmiş başlangıç seçenekleri seçeneğini tıklıyoruz.
2. Açılan ekranda en altta bulunan  Gelişmiş Başlangıç başlığı  Şimdi yine başlat simgesini tıklıyoruz.

3. Başlatma seçeneğinin olduğu mavi bir ekran belirecek Orta kısımdaki Sorun Gider sekmesinden oradan da Gelişmiş başlangıç seçeneğine tıklıyoruz.

4. Açılan ekranda güvenli mod seçeneği kısmına giriyoruz 4 tuşuyla Güvenli Mod’u, 5 tuşuyla Ağ desteğiyle Güvenli Mod’u, 6 tuşuyla Komut İstemi ile Güvenli Mod’u seçenekelerinden dilediğimizi seçiyoruz. Sorun yaşayanlar yorum atsın.
Windows 8′i Güvenli Modda Başlatma video Anlatım izle


EmoticonEmoticon