Zöhre Ana Kimdir Vikipedi Kaç Yaşında Nereli Resimleri Biyografi

Pir Zöhre Ana Biyografi

Alevi Zöhre Ana şarkıları türküleri, kitapları, eserleri Atatürk sevgisi.. İlgiyle takip edilen Zöhre Ana hayatı hakkında kısaca bilgiler vermek istedik. Yazımızda, Zöhre Ana doğum yeri ve Zöhre ana doğum tarihi eğitimi ailesi gibi bilgilere ulaşabilirsiniz. 15 Haziran 1957 senesinde Yozgat’ın Köçekkömü kasabasında, hanenin ikinci evladı olarak yeryüzüne gelir. Ailesi tarafınca Süheyla adı verilir. İlkokulu köyündeki okulda sevilen bir halde tamamlayan ufak Süheyla, oldukça istemesine karşın ilkokuldan sonrasında okula gönderilmez.

1971 senesinde ailesi Yozgat’tan Başkent Ankara'nın Mamak kazasında taşınmaya karar veri ve bir arsa satın alırlar. Burada meydana getirilen hanede yeni yaşamlarına başlarlar.

1973 senesinde evlenir; bu evlilikten Gazi ve Selver isminde 2 evladı yeryüzüne gelir. Evin sevinç deposu olan bu minik çocuklarla beraber büyüyen akraba, Bilgiozetim Başkent Ankara’nın yoksul insanlarını bağrına basan tepelerinden birine yapılma bu gecekonduda, sevincin ve acının birarada olduğu “yaşama” devam ederler.

Aslında herşey doğaldır, kendisi hane işleriyle uğraşmaktadır, partneri çalışmakta, Gazi ise çoktan okula başlamıştır. Ama bir müddet sonra, mana veremediği bir dizi vakalar husule ulaşmaya başlar, hanenin içerisinden, dışardan, çatıdan, kapıdan gelen kimi sesler duymakta fakat bu tarz şeyleri kimselerle paylaşamamaktad ır. Ta ki 1982 senesinin 10 Kasım sabahı, saat 05:30’a kadar…
Zöhre Ana Resimleri Foto Galerisi
Zöhre Ana Kibirlenme Yiğit Yaşa Deyişi Dinle


EmoticonEmoticon