2014 Facebook Virüsü Nasıl Silinir Face Virüsü Kaldırma Yöntemi Resimli Video Anlatım

Chrome Facebook virüsü nasıl silinir 2014 Facebook virüsü kaldırma hakkında bilgi. İnternet Explorer Facebook virüsüni nasıl silerim? Firefox Facebook virüsü bulaştı ne yapmalıyım? Faceme virüs bulaştı nasıl kaldırabilirim? Facebook virüsü nasıl kaldırılır?

Teknolojinin çabuk bir halde ilerlemesi yeni virüslerinde meydana gelmesinde etken oluyor.Sosyal paylaşım siteleri içerisinde yeryüzünün önder isimlerinden Facebook’un başı bu aralar virüslerle büyük dertte, Virüs bağlantı ve etiketleme sistemi ile emek harcayarak dağılmaya devam ediyor.
Virüs bulaşmış bir feysbuk hesabından meydana getirilen paylaşımlar neler ?

    ’’Liseli kızların öğretmen ile sevişme görüntüleri aşağıdaki sitede’’ tarzında bir mesajla “dropboxusercontent” isimli bir web sayfasına yönlendiren virüs, kullanıcının hesabında otomatikman paylaşım yapıyor.


    ’YETENEK SİZSİNİZ’E KATILDIM VİRÜSÜ’
    Türkiye’nin ünlü programı Yetenek Sizsiniz de Facebook virüsünden kısmetini aldı. Virüs, ’Yetenek Sizsiniz’e katıldım. Linke klikleyin’ biçiminde bir bildiri ile kullananların duvarına otomatik bir gönderme yapıyor.

Virüsün oldukça alternatif bir yapısı daha fazla yer alıyor, Virüs yemiş olan fert virüslü video linkini paylaşarak bütün ahbap listesini otomatik etiketleyerek daha fazla ferdin virüs yemesini sağlıyor. Böylelikle virüs bulaşan PC yükseldikçe virüs sahibi ücret kazanmaya devam ediyor.

2 gün evvel bu virüs mevzusunda neler yapacağımı araştırırken aslına bakarsak virüs’ün feysbuk adına değil Google Chrome, Mozilla firefox benzer tarayıcıların eklentiler bölümüne yüklendiğini ve feysbuk hesabınızı diğer bilgisayardan açtığınızda bu şekilde bir halin olmadığını farkettim ve eklentiler mevzusunda ne benzer değişimler olduğunu araştırmaya başladım. Daha evvelce asla görmediğiniz bir eklenti var olan ise silmenizde yarar mevcut.
VİRÜS NASIL ÇALIŞIYOR ?

Kişi çevrim dışı meydana geldiğinde virüs devreye girerek paylaşımları çabuk bir halde hazırlamaya devam ediyor. Son evrelerde herkezde bu mesele olduğundan dolayı kararlı olarak sizi uyaran bireyler çıkacaktır. Zaten hareketler ve paylaşım kısmınızdan da sizden müsaadesiz meydana getirilen paylaşımları görebiliyorsunuz.

FACEBOOK VİRÜSLERİNDEN NASIL KURTULURUM?
Facbook virüsüne maruz kalan kullananların;
-Antivirüs ve antispy programları kullanmaları,
- İnternet tarayıcılarının ayarları ve eklentilerini denetim etmeleri (Google Chrome için Ayarlar>Uzantılar , Mozilla Firefox için Eklentiler)
-Facebook işlemler kısmını denetim etmeleri (Ayarlar>Gizlilik>Uygulamalar) ve

-Microsoft Windows işletim sistemini kullananlar için Başlat>çalıştır veya Başlat’taki araştırma satırına ’Regedit’ yazıp, oluşturulan kayıt defteri kısmından Hkey_local_machine-Software > Policies > Google > Chrome bölümündeki ’asdadsfclbonhleeank’ benzer komplike isme sahip dosyayı silmeleri öneriliyor.
Sayfamızdan Facebook virüs ağartma ile alakalı malumatlar ve izlenebilecek yollar
Kevser Arkadaşımızın İzlediği Diğer Yöntem
Regedit -HKEY_Local_Machine- Software içerisinde Chrome da- Extensions içerisinde ulaştı bende onu sildim..
Ayrıca bnm mobile facebooka bulaştığı için telefondan chromu kaldırdım mesele cozuldu..
Unutulmaması ihtiyaç duyulan şey, bu virüs browser’a yükleniyor..
Facebook Virüsü Temizleme Video Anlatım izle

Facebook'a bulaşan virüsü kaldırma sorunu yaşayanlar silemiyorum diyenler yorum atsın.


EmoticonEmoticon