Fatih Mehmet Maçoğlu Kimdir Vikipedi Kaç Yaşında Nereli Biyografi ilk Komünist Başkan

Türkiyenin ilk komünist belediye başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu kimdir sorularını yantlamaya çalışacağız. Türkiye'nin ilk komünist başkanı kimdir? Kominist Fatih Mehmet Maçoğlu biyografisi ve özgeçmiş detaylarını sizlere kısaca aktarıyoruz.

Türkiye Komünist Partisi’nden (TKP) Tunceli’nin Ovacık kazasında tarzı kazanarak, belediye başkanlığı koltuğuna oturan Fatih Mehmet Maçoğlu, sevilen olmadığı takdirde açılan Halk Meclisi’nin 3 sene içerisinde kendini görevden elde etme sorumluluğu yer aldığını deklare etti. İşsizlikle maçın esas siyasetlerini vurgulayan Maçıoğlu, fakir mahallerde ulaşımı parasız yapacaklarını iddia etti.
2014 yöresel seçimlerinin en büyük sürprizi Tunceli’in Ovacık içesinde oldu. Ovacık Belediye Başkanlığını TKP talibi sağlık memuru, 46 yaşındaki Fatih Mehmet Maçıoğlu elde etti. Evli ve 2 çocuk babası olan Maçıoğlu, toplumcu olması sebebiyle farklı olarak belediye başkanlarından alternatif bir belediye başkanlığı meydana getirecek.
Maçoğlu, halka dönük, kişilerin gözlerinin içerisine bakarak samimiyetle demokrasi maçı verildiği için muvaffakiyet sağlandığını belirtiyor.
Maçoğlu’nun başka belediye başkanlarından en büyük ayrımı ise şayet seçim süresinde gündeme getirmiş olduğu vaatlerini yerine getirememesi halde açılan Halk Meclisi yönünden görevden alınacak olması. Maçoğlu, “Üç sene içerisinde vaat ettiklerimizi yerine getirmediğimiz takdirde, Halk Meclis’inin bizi görevden elde etme sorumluluğu yer alıyor. Bilgiozetim.com Ayrıca yapacağımız emekleri da Halk Meclisi belirleyecek. Biz uygulayıcı olacağız” diye konuştu. Belediye olarak anne hedeflerinin ilçedeki işsizlik meselesine derman olmak olduğunu özetleyen Maçoğlu, projelerini şöyle ki söyledi:
Fatih Mehmet Maçoğlu Resimleri Foto Galerisi


EmoticonEmoticon