SGK Bağkur Kimlerin GSS Genel Sağlık Sigortası Borçları Silinecek 2014

2014 SGK ya borcu olanların borcu siliniyor. 2014 GSS borçları silinecek mi? Gss kimler ödeyecek? Gelen sağlık sigortası borçlarına af 2014 gss ceza ve afları kimleri kapsıyor? Kimler genel sağlık sigortası affı indirimlerinden yaralanacak? Bilgiozetim.com Gelir testini yaptırmadığı kazanç bildiriminde bulunmadığı için azami en yüksek gelir zenginleri grubunda değerlendirilerek buna göre işlem yapılan Genel Sağlık Sigortası (GSS) prim borcu cezasına tabi tutulan bununla birlikte SGK’ya 4 milyar lira civarında borçlandırılan 3 milyon vatandaşa gelir testi beyanında bulunmaları için 3 aylık ek zaman verilecek.
Yapılacak kontrol neticesinde aile içerisinde fert başına geliri asgari, düşük, minimum ücretten yetersiz olanlara 35.46 lira; minimum para geliri ile 2 katı içerisinde gelire sahip olanlara 106.38 lira; minimum ücretin 2 katından aşırı fazla kazanca sahip olanlara da aylık 212.76 lira prim borcu çıkartılacak. Borç, mecbur vaziyete geldikleri tarihe kadar geriye doğru yine hesaplanacak. Bir sene içinde ödeyenler gecikme faizi ve ödemek zorunda kalacağı yüksek cezadan kurtulacaklar.

BAĞ-KUR'LUYA FIRSAT

Daha evvel sigortalılık müddetleri geçersiz sayılarak iptal edilen Bağ-Kur’luların 22 Mart 1985’ten sonraki sürelere dahil prim rötar zammı ve gecikme cezalarının ödenmesi vaziyetinde, Bağ-Kur sigortalılıkları başladığı tarihten itibaren geçerli kabul edilecek.


EmoticonEmoticon