2015 Dünya Kupası Maçlar Ne Zaman Saat Kaçta 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 29 30 Haziran

2016 Birezilya Dünya Kupası Maçları 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 29 30 Haziran 2014 FIFA DÜNYA KUPASI maçları hangi kanalda? Dünya Kupası lig fikstürü. Brezilya dünya kupası maçları hangi ülkeler hangi takımlar arasında yapılacak. Yarı final, çeyrek final, final, kazanan kim? 2014 FIFA Dünya Kupası, 12 Haziran ile 13 Temmuz 2014 tarihleri içerisinde Brezilya'da örgütlü edilecek yirminci Dünya Kupası. kazananıTurnuvanın FIFA yönünden Güney ABD'da düzenlenmesine hüküm verildikten sonrasında, 30 Ekim 2007'de oylamaya katılan tek devlet olarak Brezilya'nın hane sahipliği yapması kararlaştırılmış ve 17 Kasım 2007'de FIFA tarafınca turnuvaya Brezilya'nın hane sahipliği yapacağı söylenmiştir. Brezilya 1950 seneninden sonrasında ikinci kez bir Dünya Kupası organizasyonunu düzenleyecektir. 1978 senesinde Arjantin'in hane sahipliğinden buyana Güney ABD'da tertip eden ilk turnuva meydana gelecek. Aynı zamanda Brezilya; Meksika, İtalya, Fransa, ve Almanya'dan sonrasında turnuvayı ikinci kere düzenlemiş ülkeler içerisine iştirak edecektir.
2014 DÜNYA KUPASI GRUP MAÇLARININ FİKSTÜRÜ

Dünya Kupası'nda 8 grupta yapılacak 48 maçın programı şöyle:

A Grubu:
Maç no Tarih Saat (TSİ) Yer
1 12 Haziran 23.00 Sao Paulo Brezilya Hırvatistan
2 13 Haziran 19.00 Natal Meksika Kamerun
17 17 Haziran 22.00 Fortaleza Brezilya Meksika
18 19 Haziran 01.00 Manaus Kamerun Hırvatistan
33 23 Haziran 23.00 Brasilia Kamerun Brezilya
34 23 Haziran 23.00 Recife Hırvatistan Meksika
B Grubu
3 13 Haziran 22.00 Salvador İspanya Hollanda
4 14 Haziran 01.00 Cuiaba Şili Avustralya
19 18 Haziran 22.00 Rio De Janeiro İspanya Şili
20 18 Haziran 19.00 Porto Alegre Avustralya Hollanda
35 23 Haziran 19.00 Curitiba Avustralya İspanya
36 23 Haziran 19.00 Sao Paulo Hollanda Şili
C Grubu
5 14 Haziran 19.00 Belo Horizonte Kolombiya Yunanistan
6 15 Haziran 04.00 Recife Fildişi Sahili Japonya
21 19 Haziran 19.00 Brasilia Kolombiya Fildişi Sahili
22 20 Haziran 01.00 Natal Japonya Yunanistan
37 24 Haziran 23.00 Cuiaba Japonya Kolombiya
38 24 Haziran 23.00 Fortaleza Yunanistan Fildişi Sahili
D Grubu
7 14 Haziran 22.00 Fortaleza Uruguay Kosta Rika
8 15 Haziran 01.00 Manaus İngiltere İtalya
23 19 Haziran 22.00 Sao Paulo Uruguay İngiltere
24 20 Haziran 19.00 Recife İtalya Kosta Rika
39 24 Haziran 19.00 Natal İtalya Uruguay
40 24 Haziran 19.00 Belo Horizonte Kosta Rika İngiltere
E Grubu
9 15 Haziran 19.00 Brasilia İsviçre Ekvador
10 15 Haziran 22.00 Porto Alegre Fransa Honduras
25 20 Haziran 22.00 Salvador İsviçre Fransa
26 21 Haziran 01.00 Curitiba Honduras Ekvador
41 25 Haziran 23.00 Manaus Honduras İsviçre
42 25 Haziran 23.00 Rio De Janeiro Ekvador Fransa
F Grubu
11 16 Haziran 01.00 Rio De Janeiro Arjantin Bosna Hersek
12 16 Haziran 22.00 Curitiba İran Nijerya
27 21 Haziran 19.00 Belo Horizonte Arjantin İran
28 22 Haziran 01.00 Cuiaba Nijerya Bosna Hersek
43 25 Haziran 19.00 Porto Alegre Nijerya Arjantin
44 25 Haziran 19.00 Salvador Bosna Hersek İran
G Grubu
13 16 Haziran 19.00 Salvador Almanya Portekiz
14 17 Haziran 01.00 Natal Gana ABD
29 21 Haziran 22.00 Fortaleza Almanya Gana
30 23 Haziran 01.00 Manaus ABD Portekiz
45 26 Haziran 19.00 Recife ABD Almanya
46 26 Haziran 19.00 Brasilia Portekiz Gana
H Grubu
15 17 Haziran 19.00 Belo Horizonte Belçika Cezayir
16 18 Haziran 01.00 Cuiaba Rusya Güney Kore
31 22 Haziran 19.00 Rio De Janeiro Belçika Rusya
32 22 Haziran 22.00 Porto Alegre Güney Kore Cezayir
47 26 Haziran 23.00 Sao Paulo Güney Kore Belçika
48 26 Haziran 23.00 Curitiba Cezayir Rusya

SON 16 TURU
Son 16 turuna gruplarını ilk iki sırada tamamlayan ekipler çıkacak ve çapraz olarak eşleşecek.
Bu turdaki maç programı ise şöyle:
49 28 Haziran 19.00 Belo Horizonte A Grubu 1 B Grubu 2
50 28 Haziran 23.00 Rio De Janeiro C Grubu 1 D Grubu 2
51 29 Haziran 19.00 Fortaleza B Grubu 1 A Grubu 2
52 29 Haziran 23.00 Recife D Grubu 1 C Grubu 2
53 30 Haziran 19.00 Brasilia E Grubu 1 F Grubu 2
54 30 Haziran 23.00 Porto Alegre G Grubu 1 H Grubu 2
55 1 Temmuz 19.00 Sao Paulo F Grubu 1 E Grubu 2
56 1 Temmuz 23.00 Salvador H Grubu 1 G Grubu 2

ÇEYREK FİNAL MAÇLARI
Son 16'da rakiplerini yenerek tur atlayan 8 takım çeyrek finalde karşı karşıya gelecek.
Çeyrek final maçlarının programı şöyle:
57 4 Temmuz 23.00 Fortaleza 49. maçın galibi 50. maçın kazananı
58 4 Temmuz 19.00 Rio De Janeiro 53. maçın kazananı 54. maçın kazananı
59 5 Temmuz 23.00 Salvador 51. maçın kazananı 52. maçın kazananı
60 5 Temmuz 19.00 Brasilia 55. maçın kazananı 56. maçın kazananı

YARI FİNAL
Kupada yarı finalin programı da şöyle:
61 8 Temmuz 23.00 Belo Horizonte 57. maçın kazananı58. maçın kazananı
62 9 Temmuz 23.00 Sao Paulo 59. maçın kazananı 60. maçın kazananı

ÜÇÜNCÜLÜK MAÇI VE FİNAL
Dünya Kupası'nda üçüncülük maçı ve finalin programı ise şöyle:
63 12 Temmuz 23.00 Brasilia 61. maçın mağlubu 62. maçın mağlubu
64 13 Temmuz 22.00 Rio De Janeiro 61. maçın galibi 62. maçın galibi
Kaynak sabah gazetesi.


EmoticonEmoticon