Kahverengi Akıntı Neden Olur Vajinal Akıntı Sebepleri Nedir Video Anlatım izle

Vajinal Kahverengi Akıntı nedenleri nelerdir 2014 Kahverengi Akıntı sebepleri hakkında bilgi. Kahverengi Akıntı akıntı gelmesi neden kaynaklanır? Oluşmasının nedenleri Kadınlarda vajinal akıntı tane evrelerinde alışılmış olan olarak görülebilmektedir. Vajinal akıntının rengi ve görünüşü tane döngüsünün alternatif aşama ve sürelerinde değişiklik izah edebilir. Kadınlarda ovulasyon doğrusu yumurtlama aşamasından evvel, tane döngüsünün başlangıcında, mukus imalatı azami oranlardadır.
Kadınlarda tane görüldükten sonrasında husule gelen kahverengi akıntı oluşumu ve muhtemel sebepleri yaygın olarak merak edilmektedir. Ortaya çıkan ve kahverengi senkronda olan bu akıntı hanımlarda değişiklik izah edebilir. Adet evrelerinde gözlemlenen kahverengi akıntı devamlı kritik bir mesele yada rahatsızlık emaresi olarak değerlendirilmemelidir.
Sağlıklı hanımlarda da tane devri süresince vakit vakit kahverengi renkli akıntı görülebilir.Kadınlarda gözlemlenen ve bir çok vakit da merak mevzusu olan kahverengi akıntılar tane alt tarafı kir biçiminde olabileceği benzer bazen da yoğun biçimde görülebilir.
Kahverengi akıntı bir çok vakit endişelenecek bir vaziyet olmasa da bazen da iyileştirilmesi ihtiyaç duyulan bir sıhhat probleminin habercisi meydana gelebilir.
Adet devri alt tarafı gözlemlenen kahverengi akıntı fiziksel şu demek oluyor ki alışılmış olan biçimde de görülebilir. Bunun genellikle sebebi geciken tane kanamalarının bazen tane devri esnasında ve ondan sonra kahverengi, koyu al yada koyu kahverengi bir akıntıya da yol açabilmesidir.
Kahverengi vajinal akıntılara en çok olarak endometriyumdan meydana gelen solgun rahim gözenekleri neden olur. Bu vaziyet korkulacak bir mesele değildir.
Adet devri daha sonra gelen kahverengi akıntı hanımlarda uterusun doğrusu rahim mukozası olan endometrium dokusundan meydana gelmektedir ki bu sıklıkla olağandır. Endometriyum olan bayanlarda her tane devri esnasında tane kanamasını imkan tanımaktadır.Ayrıca tane kanaması geriye kalanı rahmin yıkanması olarak isimlendirilen evrede de kahverengi akıntılar görülebilmektedir. Bilgiozetim.com Kahverengi akıntı aklanma sürecinden kaynaklanıyorsa o vakit belirli bir vakit içerisinde durması icap eder geçmez ise bayan doğum hekimine başvurulmalıdır.
Adet periyodunun sonlarında hazırda tane görülmemiş yada tane gecikmesi olmuş ise kahverengi senkronda akıntı görülebilir. Dengeli yeme içme, tertipli alıştırma ve bolca su içme benzer tedbirler bu rahat problemi ortadan kaldırabilir.
Adet dönemi sonrasında gelen kahverengi akıntı alternatif sebeplere de bağlı meydana gelebilir:
1.Rahmin tabakasının ve bununla beraber rahmin ağzının yaralanması, yıkımı
2. Rahimde gözlemlenen polipler
3.Kronik vajinal mantar iltihapları
4. PID ( pelvik inflamatuar disease): Pelvisin iltihabi rahatsızlığı
5. Bakteriyel vajinosis
6 .Rahim ağzı kötü huylu tümörü
7.Menopoz evveli ve menopoz benzer tane döngüsünün bir hayli safhası da bir uyarma sembolü olarak tane devri hemen sonra kahverengi akıntıya sebep olabilir.
8 Kahverengi akıntı bazen hamileliğe bağlı gözlemlenen implantasyon şu demek oluyor ki yerleşme kanaması sebepli da meydana gelebilir.Adet dönemimin sonlarında kahverengi akıntı görülebilir.Gebelik emaresi meydana gelebilir.
Hastalıklara bağlı kahverengi akıntı genito üriner sistemden meydana gelen rahatsızlıklara bağlıysa bir dizi emareler de akıntıya birlikte rol alır.
Bunlara örneğin, vajina ağzında kaşınma, vajinal kuruluk, cinsi temas esnasında sızı, deri tahrişi, sık aralıklarla abdesthaneye çıkma, iştahsızlık, disfonksiyonel uterin kan akma, vajina içerisinde yanma hissiyatı, ruh durumu dalgalanmaları ve çöküntü gösterilebilir.
Kadınlarda hahverengi renkteki akıntılar bir sıhhat probleminden ötürüyse bu vaziyette rahatsızlığın sebebine yönelik ilaç iyileştirilmesi, ameliyatsal teşebbüs, rejim programları ,icabında kimyasal tedavi benzer iyileştirme metotlarına ihtiyaç duyulabilir.
Kahverengi akıntının incelenmesi için hekimler yaygın olarak smear testi ve bir dizi tahliller ( hormon tahlilleri, mikrobiyolojik tahliller, biyokimyasal tahliller, radyolojik tahliller vb.) isteyebilir.
Kahverengi vajinal akıntı görüldüğünde ne gerçekleştirilmelidir?
Bu vaziyette en istikametli olan jinekolojik bir kontrol için bayan doğum profesörüne başvurulmasıdır.Doktorunuz kontrol geriye kalanı bunun alışılmış olan bir vaziyet olup olmadığı mevzusunda lüzumlu değerlendirmeyi yapmış olacaktır.
Vajinal Akıntıların Sebepleri Nelerdir Video izle


EmoticonEmoticon