Ramazan Kubat Kimdir Vikipedi Kaç Yaşında Nereli Resimleri Biyografi Özgeçmişi

Şarkıcı Kubat Kimdir?

Başarılı Türkücü Kubat öldü mü? Son günlerde gündeme gelen Şarkıcı Kubat öldümü sorularına yanıt arayanlara hemen aktaralım. Urfa'da kavga çıkmış ve Kubat soy adını taşıyan 2 aile ferdi ile benzerliği bulunmaktadır. Şarkıcı Kubat hayatta ve sağlıklıdır. Kubat doğum tarihi 4 Ekim 1974 yılıdır. Kubat kaç yaşında 40 yaşındadır. Boyu 1.70 cm civarı, kilosu 75 kg üzeridir. Gerçek ismi Ramazan Kubat'tır. Babası bir Alevi ve anası ise Sünni Müslüman'dır. Ailesi doğumundan evvel Karacalar, Emirdağ'dan Belçika'ya göç etmiştir. Kubat sevgilisi kim var mı evli mi veya Kubat facebook twitter instagram sayfası bilgilerini araştırıyoruz. Amcası Kur'lâhza ezberi hafız olan sanatçının bir başka amcası Şemsettin Kubat şairdir. Sanat yaşamında soyadı olan Kubat'ı kullanmaktadır. Doğum yeri Belçika'nın Anvers kentidir. Emirdağ orijinli bir muhacir ailesinin çocuğudur. Ailesinin bir çok bireysel benzer amcası Şemsettin Kubat da mühim bir toplum ozanıdır. Yazımızın devamında Vikipedi ansiklopedisi kaynaklı ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Sanat hayatı
Beşinci doğum gününde babasının almış olduğu curayla müziğe ilk adımını atan Kubat, Belçika'da kilise ayinlerinde tanrısal de öğrenim görmüştür. Müzik dünyasına Belçika'da başlamıştır. Kendisini şark ile batı müziğini birleştirecek bir misyoner olarak tanımlamaktadır.
1996 senesinde, "Kubat" sahne ismiyle Bilgiozetim.com ilk albümünü Türkiye temel alınarak yayınlayan sanatçı kariyeri süresince sekiz stüdyo albümü yayınlamıştır. 1990'lardan bu yana bizim ülkemizde toplam 8 albüm çıkarmıştır. Son albümü "İnce İnce" 2010 senesinde satışa sürülmüştür. Bunlardan birkaçı hakkındaki söylenebilir özetler;
1998: Bugün (Yıldız Tilbe ile düet)
1999: Bir ayrılık, Bir fakirlik, Bir Ölüm
2001: Arşiv; 1-2-3. 35 Anonim Türk toplum şarkısını birleştiren 3 albüm ile bir dizide meydana gelen bu albüm, onun kariyerinde mühim bir noktaya muktedirdir, geleneğe dayanan şarkıları dikkat çeken sanatçı şarkılarına yerel fazladan kliplerde çekmiştir. Albüm her nağme ile alakadar öykünün detaylarını veren sekiz dilde hazırlanan 80 sayfalık bir kitapçık ile yayınlanmıştır.
2003: Lokman; başka taraftan bu albümünde Türk toplum müziğini rock nağme, pop nağme, Caz ve klasik nağme ile eşleştirmiştir. Uluslararası ve yeni unsurlarla Türk ananeleri içerisinde meydana getirdiği çabaları yansıtan 2002 senesinde büyük bir konser takdim edildi, René Giessen, "Küçük Asya Güneşi" başlığıyla İstanbul'da orkestranın da bulunmuş olduğu konser Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda yapılmıştır.
2005: Yare Doğru; albümü fazlaca tutucu bir görünüşe muktedirdir.
Kubat Şarkıları Albümleri Dinle
1996: Kubat, 1998: Bugün, 1999: Bir Ayrılık,  Bir Yoksulluk Bir Ölüm, 2001: Arşiv 1-2-3, 2003: Lokman, 2005: Yare Doğru, 2008: Kubat 2008, 2010: İnce İnce, 2013: İyi Olacaksın

Kubat Resimleri Foto Galerisi
Kubat Ozanım Bugün Şairim Bugün Şarkısı Dinle 

1 yorum so far

çok güzel yarışma


EmoticonEmoticon