Ses Kısıklığına Ne iyi Gelir Ses Kısıklığı Nasıl Geçer Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Ses Kısıklığına İyi Gelen Yöntemler. Ses kısılması neden olur ses kısılmasının sebepleri ses kısılmasına iyi gelen çözümler nelerdir? Ses kısıklığını ne geçirir. Yorgunluk, yorgunluk veya havaların adımbaşı değişmesi bir hayli rahatsızlığa davetiye çıkarır. Hava ısısının bir yüksek bir düşük olması kişilerin basitce hastalanmasına neden olur. Tüm bunların cevabında grip, soğuk algınlığı, öksürük, ses kısıklığı benzer hastalıklara yakalanma ihtimali epeyce yüksektir. Bu hastalıklara yakalanmak fertleri güçten düşürür, bitkinlik ve yorgunluk hissiyatı cevaplar. Bu şekil rahatsızlıklara yakalanmamak, tedbirler elde etmek elbet ki olasıdır.
Ses Kısıklığı İçin Bitkisel Çözümler

Ses kısıklığına yakalanmamak devamlı sizin elinizde değildir. Tabii kimi şeylere dikkat terk bu halden korunmanız da olasıdır. Kimi anlarda boğaz sızısı cevabında da ses kısıklığı kaynaklanabilir ve hastalık verebilir. http://bilgiozetim.com Ayrıca şiddetli grip veya soğuk algınlığı vaziyetlerinde tekrar bu hastalığın görülmesi olasıdır. Yüksek sesle konuşmak veya bağırmak da bu hale neden olabilir. Özellikle yüksek sesle meydana getirilen konuşmalardan veya mücadele da meydana getirilen tezahüratlardan sonrasında da kaynaklanabilir. Aşırı sigara ve içki kullanması da

Ses kısıklığı için kucak kucak su için.
Düzenli uyuyun. Uykusuz kaldıkça sesiniz düzelmeyecektir.
Yemekleri adamakıllı çiğneyip öyle ki yutun. Çiğnemeden tam yutmayın.
Eğer bu problemi yaşıyorsanız bir süre fazlaca konuşmamaya özen gösterin. Az konuşun.
Bu hastalık için nebatsal iyileştirme yolları da bulunmaktadır. Örneğin ballı zencefil çayı bu mevzuda büyük yardımcınız meydana gelebilir. Zencefil çayı hazırlayın ve içerisine 1 tatlı kaşığı bal atın. Şeker ek etmeyin. Zencefil çayını serin olarak hazırlayın ve için. Bu iyi gelecektir.
Ilık bir fincan sütün içerisine bir tatlı kaşığı bal ve yarım tatlı kaşığı karabiber ilave edin. İyice karıştırın. Karabiberli ballı sütü sevmeseniz de dayanın ve için. Bu süt de sesinizi açmaya muavenet edecektir.
Portakal, mandalina benzer C vitamini içinde ne olduğu yüksek meyveler tüketmenizde de fayda ses kisikligi 300x192 Ses Kısıklığına İyi Gelen Yöntemlervar. Bu meyveler daha fazla çabuk iyileşmenize muavenet eder. Bu biçimde meyveler nebatsal çözüm olarak kullanılabilir.
Bir fincan suyun içerisine bir tane limonun suyunu sıkın. Ardından 3 tatlı kaşığı bal ek edin. İyice karıştırın ve için.
Ses kısıklığı problemini yaşarken havası pis olan mekanlarda bulunmamaya ihtimam gösterin.
Herkesin bilmiş olduğu diğer bir yol da yumurtadır. Bilindiği benzer pişmemiş yiyecek yerine rafadan yumurta biçiminde tüketebilirsiniz.
Menekşe yağı da epeyce tesirlidir. Menekşe yağı ile gargara yapılırsa fazlaca büyük yarar sağlar.
Papatya çayı da içebilirsiniz. Çok sıcak olmayan, serin bir papatya çayı ses tellerinizi rahatlatacak ve ses kısıklığını engellemeye muavenet edecektir.
Turp kaynatılarak bu su ile de gargara uygulanabilir. Turp suyunun da ses açıcı yapısı bulunmaktadır. Turp da ses kısıklığı için yararlı nebatlar arasındadır.

İşte bu gösterilen metotlar yardımıyla ses tellerinin rahatlatılması, ses kısıklığını önüne geçmek olasıdır. Tabii en ehemmiyetlisi ses kısılmadan, ses telleri zedelenmeden evvel tedbir alarak temkinli olmaktır. Yine de bütün nebatsal tedavilere karşın şikayetiniz devam ediyorsa kesinlikle bir hekime başvurmalısınız.


EmoticonEmoticon