Robin Willams Kimdir Vikipedi Robin Willams Öldümü Neden Hayatı

Robin Willams biyografi detayları.

http://www.bilgiozetim.com/2014/08/robin-willams-kimdir-vikipedi-robin.html

Robin Willams neden öldü? Robin Willams öldü mü veya bunun gibi Robin Willams gerçekten öldü mü gibi soruları yanıtlayacağız. Robin Willams doüum tarihi 21 Temmuz 1951, doğum yeri İllinois ABD. Ölüm 11 Ağustos 2014, Tiburon, Amerika'li güldürmen ve oyuncu.

Robin Williams Chicago, Illinois'de dogdu. Annesi Laura McLaurin, (1920-2001) babasi da Robert Fitzgerald Williams'di. Üniversitede Siyaset Bilimi okuyan Williams, mezun olduktan sonrasında akşam kulüplerinde gösteriler yapmış oldu. Buradan da beyazperde sanayisine geçti.

1987'de çevirilmiş olduğu Günaydın Vietnam filminde bir silahlı güç radyo muhabirini canlandırdığı rolüyle ün sahip oldu.

Yalnız güldürü filmleriyle değil, drama branşında da başarılar kazandı. 1997 senesinde Empire Magazine dergisince ulaşmış geçmiş en kabiliyetli 100 erkek oyucu içerisine ait edilerek 63. sırada bulundu. Entertainment Weekly tarafınca canlı olan en gülünç adam seçildi. Williams sahne biyografisi süresince bir Oscar, 2 Emmy, altı Altın Küre, altı Grammy ve 2 Sinema Oyuncuları Derneği ödülüne layık görülmüştür.

Sanatçı hazırda San Fransisco'da yer alan Rubicon Restaurant'ı, Robert de Niro ile beraber işletmektedir. Hobileri içerisinde bisiklet sürmek ve Rugby oynamak yer almaktadır.

İlk partneri Valerie Velardi'den bir, ikinci partneri Marsha Garces Williams'den ise 2 evladı yer alan Williams, 2011'den buyana Susan Schneider ile evlidir.ba bulacak.


EmoticonEmoticon