Doğan İzci Kimdir Kaç Yaşında Nereli Resimleri Biyografi Vikipedi

Venedik Film Festivali'nde yarışan 'Sivas' filmi ile 'En İyi Erkek Oyuncu' ödülünü 11 yaşındaki Doğan İzci aldı. Sevincini ana vatanı Yozgat'ın Yerköy İlçesi'ndeki ailesi ile beraber yaşadı.

'Sivas' adlı filmin galası için Venedik'e giden 11 yaşındaki Doğan İzci, 'En İyi Erkek Oyuncu' ödülüyle döndü. http://bilgiozetim.com 3 taze vizesi dolduğu için mükafat törenine katılamayan Doğan İzci, filmi ilk defa izlerken kendini tanıyamadığını ve al halıda yürürken fazlaca heyecanlandığını anlattı. İlk kez bir filmimizde rol platform ufak oyuncu Doğan İzci, yurt dışına çıkman ve uçağa binmenin de kendisi için saadet verici olduğunu anlattı. Daha ilkin olsa olsa okulda folklor oynadığını vurgulayan İzci, şöyde diye konuştu:

"Filmi ilk kere İtalya'da seyrettim. Çok farklı gerçekleşti. Kırmızı halıya çıktığımda fazlaca heyecanlandım. Ama oldukça sevinçli oldum. Çekimler esnasında daha da kiloluydum ve boyum daha da kısaydı. Afişteki resmi gördüğümde ve filmi izlediğimde oldukça afalladım."

Büyüyünce mükemmel bir oyuncu yada vali olmak istediğini belirten Doğan İzci, "Çok mutluyum, beklemediğim bir armağan aldım. Ben filmin galasına gitmiştim. Orada da doğum günümü kutladık, fazlaca mutluyum. Vize kısa zamanlı olduğundan ben döndüm, ödülümü Kaan ağabey alacak, Salı günü getirecek" dedi.

Oğlu ile gurur duyduğunu vurgulayan daha fazla ilkin gazete dağıtımı icra eden, son zamanda inşaatlarda emekçi olarak çalışan, 6 çocuk babası Nedim İzci, film çekilmeden ilkin erkek çocuğunun haneye gelmiş olarak filmimizde oynayacağını dediğini belirterek, şunları söyledi:

"Önce inanmadım. 1 gün sonrasında Kaan Müjdeci bey gerçekleşti. Oğlumu beğendiklerini ve filmimizde oynatmak istediklerini anlattı. Önce duraksama ettim. Birkaç kişiye danıştım ve kabul ettim. Oğlumun oynadığı film çekilirken birkaç sahnesini de seyrettim. Ama mükafat alacağını asla düşünmemiştim."

Televizyondan erkek çocuğunun rol almış olduğu filmin Venedik Film Festivalinde armağan için yarıştığını duyduğunda oldukça sevindiğini ifade eden Baba Nedim İzci, "Oğlum festivalde armağan alınca gururlandım, oldukça sevindim. Hem ülkemizi, hem Yozgat'ı ve bizi en iyi biçimde delegasyon etmiş oldu. Sevinçliyiz. Kaan Müjdeci beye oldukça teşekkür ediyorum. Bu armağan onun yardımıyla gerçekleşti" dedi.
Anne Yurdagül İzci de, oldukça ağzı kulaklarında olduklarını ifade ederek,"Çok sevinçli oldum, hepimiz bu şekilde bir ödülü asla beklemiyorduk. İtalya'ya gideceği asla aklımıza gelmezdi. Çok mutluyuz ve gururluyuz. Oğlumuzu beğenip filmimizde oynatan Kaan Müjdeci beye oldukça teşekkür ediyoruz" diye konuştu.


EmoticonEmoticon