İnternette İzlediğimiz Videolar Nereye Kaydedilir Chrome Firefox İe Opera Win 7 8 XP

Windows 7 Firefox izlediğim videolar nereye kaydolur?


Windows 8 Chrome internetten seyrettiğim videoların kayıtları nerede tutulur? Windows XP izlediğim dosyalar kayıt yerleri. Tablet, İphone, Android sistemde izlediğiniz videolar farklı olarak sistem altında geçici olarak kaydedilir.

Youtube’un yaşamımıza girmesiyle beraber internetten video seyretme oldukça yaygınlaştı. Artık en büyüğünden tutunda en ufak web sayfalarına, bloglara kadar video eklemeyen web adresi kalmadı. Kaçırdığımız mücadele golleri, izleyemediğimiz diziler, sevdiğimiz şarkılar ve müzikleri dahi videolarla sunmaya başladık. Tabi videoların bu denli sık görülen duruma ulaşması Türk web kullanıcısının sevindirmesinin beraberinde kota sorununuda beraber getirdi.

İzlenen videoların yeniden izlenmek istenmesi ise kotaya ayrı bir yük daha da eklenmesine sebep olmakta. Size anlatacağım bu metotla sevdiğiniz videoları yine seyretmek için kotanıza yük olmak zorunda kalmayacaksınız. Çünkü seyrettiğimiz videoları tarayıcılarımız esasen kaydetmektedir. Bizim uygulamamız ihtiyaç duyulan tek şey ise videoların nerde olduğunu keşfetmek ve minik bir muamele ile (uzantı değiştirerek) videonun izlenebilir vaziyete ulaşmasını sağlamak.


Firefox
C:\Documents and Settings\kullanıcı adı\Local Settings\Application Data\Mozilla Firefox\Profiles\fd7bgfd4fg\ (bu klasör adı herkeste farklıdır) defaultCache

İnternet Explorer
C:\Documents and Settings\kullanıcı adı\Local Settings\Temporary Internet Files

Chrome
C:\Documents and Settings\kullanıcı adı\Local Settings\Application Data\Google Chrome\User/Data\Default\Cache

Opera
C:\Documents and Settings\kullanıcı adı\Local Settings\Application Data\Opera\Operacache

1 yorum so far

ABİ PEKİ BU VİDEOLAR NE KADAR SAKLANIYOR?


EmoticonEmoticon