Google İki Aşamalı Doğrulama Nedir Ne işe Yarar Nasıl Yapılır?

Gmail kullanan dostlar hesabınızın güvenliğini çoğaltmaya yönelik google tarafınca kazançlan 2 aşamalı emniyet sistemini nasıl kullanacağınızı anlatacağım. Öncelikle;

https://security.google.com/settings/security/apppasswords adresine gidin ve karşınıza ekteki resimdeki şeklinde bir menü gelecek burada soldaki seçenekten 2 aşamalı emniyet doğrulamasını kullanacağımız cihazlarımızı ve sağdaki seçenektende hangi metotda tüketmek istediğimizi belirliyoruz.Burada google aslına bakarsak yapmaya hususi gizyazı atıyor anlayacağınız.

Daha sonrasında oluştur seçeneğine tıklıyoruz ve tam önümüze ekteki resimde gözlemlendiği suretiyle bir gizyazı monitörü geliyor.

Hangi elektronik aletleri seçtiyseniz mail ayarlarına veya tatbik ayarlarına girip şifrenizi google tarafınca size verilen password ile değiştiriyoruz.Bu sistemde her gizyazı bir yapmaya ve bir alete nitelendiriliyor.Ben posta kutusu için kullandım bu emniyet aşamasını siz daha da değişik google hizmetleri için kullanmak mümkün. Ayrıca linkteki menüde hesap geçmişi kısmına geçerek arayüzle kısmına geçerek buradan geçmişe ilişkin hesabınızda ve bağlı olduğu google uygulamaları bölümünden meydana getirilen eylemleri dakika dakika  görebilirsiniz. Bu metodu kullandığınızda hesabınıza değişik bir elektronik aletten vasıfsız ulaşım sağlanmaya çalışıldığı taktirde eş zamanlı mail ile bilgilendirilmiş olmuş olursunuz. Şifremi oluşturduktan sonrasında o an google’dan mail gelecek.


EmoticonEmoticon