Samsung Galaxy Tab 3 7.0 Özellikleri İnceleme Yorumları Şikayetleri

Samsung’un en çok tutulan tablet serisinden olan Tab 3 7.0’dan edindiğim deneyimleri sizlere aktarmaya çalışacağım.

Tab 3 7.0 isminden da anlaşılacağı benzer biçimde 7 inçlik bir tablet ve bu nesil tabletler içinde en minik üyelerden biri.Küçük olmasındaki gayenin daha fazla kullanışlı olmak olduğu aleni. Bu emeline ne miktarda ulaşabildiğini şimdi fazlaca yakından bakalım.

Şimdi ebadları bir kenara bırakıp, donanıma bir göz gezdirelim. Çift çekirdekli 1.2 GHz’lik Marvell PXA986 işlemcisi bulunduğunu görüyoruz. Bu işlemci ve GHz bu günün şartları ve oyuncu bireyler için tabikide oldukca düşük. Bir de bu tablette 1 GB lik RAM’in yer alması bunu dahada tetikliyor. Ama ‘Oyunu performansı boşver, nette gezinip, Facebook’a girip çıksam kafi’ diyorsanız bu tablet size yetecektir. Menü geçişlerinde ise minik takılmalar olmuyor değil fakat çokta hasta edici değil. 8 GB flash hafızayı oldukca azca olsa bile, bunu microSD kartlarla artırmak olası. İnternete bağlanmak için Wi-Fi ya da 3G fonksiyonları tablette var olan.
EKRAN; 7 inç ekrana karşın 1024 x altmışıncı piksellik bir çözünürlüğe haiz olması, ne yazıkki pikselleri ayırt edebilmemiz manasına geliyor. Çok yüksek çözünürlüklerin elektronik aleti ücretini ne miktarda artırabileceğini düşünürsek, Samsung’un alete bu şekilde bir çözünürlük koymasına birazcık hak verebiliriz. Nispeten düşük çözünürlüğe karşın monitör her açıdan nitelikli görünüyor ve oldukça nitelikli renklere haiz.

İŞLETİM SİSTEMİ; olarak ise niçin Android 4.2 değil de 4.1’in kullanıldığı ise bizlere birazcık şaşırtan gerçekleşti. Zira 4.2 uzun dışarıda.

FOTOĞRAF ve VİDEO; Fotoğraf ve video çekmek için doğal ki ön tarafta ve arka kısımda birer kamerası bulunmakta. Öndeki kamera en çok 2.0 megapiksel çekebilirken, arka kamerası 3.0 megapiksel çekebiliyor. Kusursuz HD resimleri bu kameralarla çekmek olası olmasa da, fonksiyonlarını başarıyla yerine getirdiklerini söyleyebiliriz.

TAŞIMA KOLAYLIĞI; yönünden ise kim bilir en artı istikameti olarak sayabiliriz.Sadece 300 gr kütlesi ve 18.8 x 11.1×1.0 santimetre ebadları muhteşem ayarlanmış. Dışarıdayken elinizde oldukça uzun müddetle kullansanız dahi eliniz ve kolunuz yorulmuyor.

PİL SÜRESİ; bu özelliklerin beraberinde cılız kalmıyor normal olarak. Testlerimizde 5 saat 34 dk. internette gezinebildik, video testine ise 5 saat 18 dk. dayandı. Pili tam şarj arzu ise 3 buçuk saat sürdü. Bu arada akümülatörü USB’den de şarj edebildiğmizi belirtmeden geçmeyelim. Sonuç olarak taşınabilirlik olarak bizlerden “iyi” notu almayı muvaffak oldu.

SONUÇ; Galaxy Tab 3 7.0, hakikaten de oldukça iyi 7 inçlik bir tablet. Küçük
ebadı ve hafifliğiyle oldukca rahat taşınıyor, buna karşın donanımı da oldukça
iyi. Pil yaşamı ise oldukça tatminkar. Ekranının birazcık düşük çözünürlüğünde olan
olması da tek mühim eksisi.

ALTERNATİF; Asus Fonepad, telefon işlevine haiz olmasının beraberinde, daha çok
hafıza sunuyor. Buna tahsisat arka kamerası birazcık cılız ve monitörü Galaxy
Tab 3 7.0’dan birazcık daha da karanlık. Biraz daha fazla ucuz olması, rakibi karşısında küçük bir artısı.

Bir sonraki araştırma yazımda ise Samsung Galaxy Tab 3 7.0 tabletinin asla inanmasamda sırf ilgilenenler için bencmark skorlarını ve mamülün resimlerini paylaşırım. Bir sonraki araştırmada görüşmek suretiyle kendinize iyi bakın…


EmoticonEmoticon