Sony Walkman NWZ-E383 İnceleme Özellikleri Yorumları Şikayetler

Herkesin bilmiş olduğu şeklinde oldukça seneler evvel Sony kurucularının yolda şarkı dinlemek maksadıyla çoğaltmak ihtiyaçı duyduğu ama son zamanların Japonya’sında ve evrende efsaneleşmiş vaziyete gelen bir Sony markası Walkman. İnceleyeceğim Walkman’e yeni nesil Walkmanler’den diyebiliriz. 

Genel Özellikler

Walkman’in 4GB dahili depolama kapasitesi bulunmakta ve düşünce edebileceğiniz şeklinde MicroSD slotu yok.  Ülkemizde 4GB(NWZ-E383) ve 8GB(NWZ-E384) modellerİ pazara sunuluyor.  Bu dahili depolama size 3,54GB olarak geliyor.  Walkman’in 1Ghz tek çekirdek işlemcisi ve 1GB RAM’ı yer alıyor.  Walkman’in radyosu yer alıyor.  Maalesef FLAC desteklemiyor.  Ekran düşünce edebileceğiniz benzer biçimde TFT.  Ekran ışıltısını ve dilediğiniz lisanları ayarlayabiliyorsunuz. Alarm ve uyku zamanlayıcı yer alıyor.  Sony’nin genllikle Avrupa’da tatbik ettiği AVLS hududu(Ses yüksekliğinin aygıt tarafınca düşürülmesi veya elektronik aleti kulak sıhhati için ihtar vermesi)alternatifi size bırakılmış yeniden ayarlar kısmından bu tarz şeyleri ayarlayabiliyorsunuz.  Benim elektronik alette en fazlaca beğendiğim özelliklerden biri ise Ekolayzır ayarları.  Ses ayarlarını şahsi olarak ayarlama imkanınız bulunmakta.

Performans

Cihazı ilk elime aldığımda hakikaten oldukça şaşırtan bir sonuçla karşılaştım. Cihaz hakkaten fazlaca süratli. Böyle bir sürati ve kararı asla beklemiyordum. Sizin tepkilerinize o an reaksiyon veriyor. Yaklaşık 1. 5 yıldır kullandığım elektronik alette en minik bir durağanlaşmaya rastlamadım fakat Sony Walkmanler’de hep rastlaşan bir haldir;aygıt aniden duruyor ve tepksiz kalıyor ve sizin müdahale faktörüz olası olmuyor işte o vaziyette elektronik aleti arka tarafında yer alan minnacık reset tuşuna,iğneye benzeyen bir arabayla basmanız ihtiyaç duyuluyor o yüzden yanınızda iğne taşımanız lüzumlu oluyor.

Performans 2 (Ses ve Pil)

Ses standardını ve ses yüksekliğini kafi buluyorum fakat ses düzeyi birazcık fazlaca yüksek olabilrdi. Taktığınız kulaklığın kalitesinin elektronik aleti ses performansında mühim bir tesire haiz. Pil performansını ise üst düzen olarak görüyorum. Herkesin yoğun ve azca tüketim anlayışı değişik olsada Full şarjda azca kullanımda 10 gün mikrarlarında,yoğun kullanımda ise 5-8 gün mikrarlarında oluyor. Pil müddetleri hakkaten oldukca iyi. Cihazın akümülatör göstergesinde tek çizgi kalmış olduğu biçimde 1,5 gün gördüğüm oldu. Kesintisiz nağme zamanı ise 30 saat.

Fiyat ve Alınabilirlik

Ülkemizde 8GB(NWZ-E384) 240-280TL dolaylarında satışta. Bana nazaran TS incelemside olan B183 dizaynı ile beraber,telefonunun şarjını yolda ve hanenin haricinde yememek isteyen kişiler ve nağme severler için birazcık pahalıda olsa alınabilir nitelikli teçhizatlar,Walkmanler


EmoticonEmoticon