SSD Harddisk Fiyatları Ne Zaman Ucuzlar Fiyat Düşer mi Vatan Gittigidiyor 2015

Solid State Disk (Ssd)  nedir?  Ssd harddisk ne işe yarar?
 
Teknolojinin gelişimiyle beraber bilgisayarlar ve PC donanımlarıda devamlı gelişmektedir. Sabit disklerde bu gelişmelerden kısmetini almaktadırlar.

2015 Ssd diskli notebook için faydalı ve ssd harddisk özellikleri ile büyük ilgi görüyor. Bir çok kullanıcı ssd harddisk nedir diye meraklı arayışlarda. ssd harddisk vatan gittigidiyor vs gibi sitelerde ucuz fiyata aranmakta fakat an itibarı ile mümkün değil.

Uzun vakitten buyana masaüstü PC'da harddiskler kapasite olarak daima gelişmekteydi. Firmaların TB (Terabayt) yarışı cevabında durağan(durgun) diskler'in kapasiteleri daima olarak fazlalaştı. Klasik durağan(durgun) disklerin emek harcama mantığının geliştirilmesine gereksinim ulaştı. http//bilgiozetim.com Benzer biçimde sunucu diskleri olan Scsi disklerinde geliştirilmesi lazımdı. Öyle bir şey geliştiriliydiki talep eder masaüstü isterse sunucu alan'u olsun 2 taraftada kulllanılabilmeli ve ek olarak performans olarak durağan(durgun) diskleri geri bırakmalıydı. İşte tam bu aşamada Ssd (Solid state disk)'ler yaşamımıza girmiş oldular. Solid state disk yani ssd'ler "sert vaziyet diski" manasına ulaşmaktadır.

Arkadaşlar 3 kuruşluk heves için küçücük boyutlardaki disklere bir laptop parası ödemekten vazgeçin, önümüzdeki 1-2 yıl içerisinde teknoloji hizmeti sunan firmaların rekabetleri nedeniyle raklamlar süper derecede ucuzlayacak. örneğin 120 gb boyutundaki bir ssd harddisk  265 TL tlden 140 tlye hatta 110 tlye düşecek. Zaten şu an sisteminizde mevcut olan normal harddisk taleplerinize yanıt veriyor. Başarılı bir oyunun 30-40 gb yer kapladığını hesap edersek,120 gblik bir ssd diski doldurmanız 2 gününüzü almaz. ;) Sadece biraz daha sabırlı olun.
Buradan Normal ve SSD diskler arasındaki farklar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
http://www.bilgiozetim.com/2013/07/ssd-ve-hdd-diskler-arasndaki-fark-nedir.html


EmoticonEmoticon