Kemal Doğulu Kimdir Vikipedi Kaç Yaşında Nereli Resimleri Biyografi Evli mi

Kemal Doğulu  Biyografi
Kemal Doğulu vikipedi detayları yazımıza eklendi. Show TV Bu Tarz Benim Kemal Doğulu kim boyu ne kadar diye merak edenler veya Kemal Doğulu evlimi eşi kim? Kemal Doğulu boyu kaç? Bunun yanında Kemal Doğulu sevgilii resimleri de merak konusu. Kemal Doğulu doğum tarihi 14 Ekim 1979, doğum yeri Mersin, mesleği Pop ve elektronik şarkı şarkıcısı, ressam. Oyuncu olan Kadir Doğulu ile kardeştir.

Uzun zaman sanatçıların görüntü makerlığını, makyözlüğünü, kuaförlüğünü, fotoğrafçılığını ve modelistliğini yapmış oldu. 2006 yılında tanıştığı Hande Yener'in Hande Maxi isimli maxi singlelında sanatçının fotoğrafçılığını ve görüntü markerlığını yapmış oldu. Hande Maxi'den itibaren Hande Yener ile fazlaca açık yürekli olan Kemal Doğulu, sanatçının bundan sonraki albümlerinde sanat yönetmenliğini, fotorafçılığını ve kliplerinin de yönetmenliğini üstlendi.

Şarkıcılığa start vermesi ise bigün Hande Yener'in konserine şahsı vokalisti gelmeyince Kemal Doğulu'nun bölge almasıyla başladı. Hande Yener ve Erol Temizel, Kemal Doğulu'yu fazlaca beğenip proje meydana getirmeye hüküm verdiler. Bunun sonuncunda da Kemal Doğulu 2008 senesinin Ocak ayında "1 Yerde" ismini verdiği verdiği elektronik nağme tarzındaki maxi singlelını çıkardı. Maxi single'ın ilk klibi olarak albüm ile aynı adı taşıyan "1 Yerde" isimli şarkıya çekildi. Şubatın başlarında MTV bizim ülkemizde gösterildi. Martın başlangıcında ise MTV'nin tüm evrende gösterilen kanalında gösterildi ve kısa zaman sonrasında World Chart Exskpress (World Top 10) listesine girdi ve Nisanın başlangıcında ise 1 numaraya değin yükselerek tam 4 geçtiğimiz peş peşe 1 sayıda rol oynadı. Maxi single'ın 2.klibi ise "Nedense, Nedense?" isimli şarkıya çekildi. Klip Temmuz nihayetinde çekildi ve 3 Ağustos 2008 günü de ilk kere Kral Tv'de gösterildi.

Bu şarkıların peşinden derhal yeni bir single hazırlığına giren Kemal Doğulu, İkinci single'ının adı Kemal Doğulu 2 olarak belirtildi. Single resimlerini Hande Yener çekti. Single kapak resmi ilk defa sanatçının fotoğrafı sitesinde yayınlandı. Aynı vakitte habertürk gazetesi yazarı Esin Övet'in köşesinde bulundu. Bu single'da biri yeni, öteki cover olmak suretiyle 2 nağme yer almaktadır. Bu single'da yer edinen Uzayda Aşk Var isimli yeni şarkının şarkı ve rötuşları Erol Temizel'e, lafları Soner Arıcı'ya ilişik olan bu nağme bununla birlikte bu single'ın çıkış şarkısıdır. İlk kere 11 Temmuz 2009 gecesi sürem finalini icra eden Disko Kralı programında Kemal Doğulu şarkısını paylaştı.Uzayda Aşk Var isminde şarkıya 2009 senesinin Eylül ayının başlarında klip çekilmiştir. Klip ise 30 Eylül 2009 günü ilk kere Kral televizyon'de gösterilmiştir. Klipte Kemal Doğulu, meşhur dostlarıyla kamera önüne geçmiştir. Klipte Hande Yener şeklinde bir hayli meşhur rol almıştır Klibin yönetmenliğini sanatçının kendisi üstlendi.

Kemal Doğulu 2 single'ının başarısından ondan sonra yeni albüm çalışmalarına başladı. Yeni albümüne Ters Köşe adını verdi. Albümün prodüktörlüğünü Hande Yener ile Alper Narman üstlenmiştir. bu ikili prodüklükle kalmayıp Kemal Doğulu için laf ve müziklere de imza atmışlar. Kemal Doğulu Ters Köşe albümünde Hande Yener, Alper Narman, Ertuğ Ergin, Sıla, Erol Temizel benzer biçimde bir hayli meşhur müzisyenlerle çalıştı. Kemal Doğulu 7 şarkıdan meydana gelen Ters Köşe albümü için iddialı konuştu: "Bugüne değin benden dinlediğiniz şarkılar değin estetik olsun istedim. Hande Yener, Alper Narman, Ertuğ Ergin, Sıla,Sinan Akçıl benzer biçimde fazlaca başarıya ulaşmış müzisyenlerle oldukça iddialı bir sorumluluk hazırladık. Bu albümde, kafanızdaki Kemal Doğulu'nun ara ara sizi yanıltabileceğini görmüş olacaksınız."
Kemal Doğulu Resimleri Foto Galerisi
EmoticonEmoticon