Nejat Daş Kimdir Vikipedi Nereli Kaç Yaşında Mesleği Serbest mi Resimleri

Nejat Daş vikipedi detaylarını sizlere aktarmaya çalışacağız. Nejat Dağ doğum tarihi 70'lerdir. Doğum yeri Mardin ilimizdir. Uyuşturucu kaçakçısı olarak tanınan ve bu nedenle öldürüldüğü sanılan Şeyhmus Daş'ın erkek çocuğudur. 40'lu yaşlarındaki Nejat Daş evli mi sevgilisi kim var mı? Şu an nerede sorularının yanıtlarını internetteki haber sitelerinden edinebilirsiniz. 90'lı yıllarda basına çokça yansıyan batık Kısmetim - 1 gemisi olayları ve içinde uyuşturucu bulunduğu tespit edilen Lucky - S gemileriyle alakalı olarak tefkif edildi.

Kısmetim - 1 gemisi ile alakalı olarak İstanbul 2 No'lu DGM'de duruşması yapıldı ve 1994 yılında 5 sene 10 ay ağır mapus cezasına çarptırıldı.

Ayrıca 1993 yılında yüklü oranda esrar ve baz morfinle yakalanarak Lucky - S ile alakalı olarak İstanbul 1 No'lu DGM'de yargılanması sürerken 8 Kasım 1994'te jandarmaların elinden firar etti.

İstanbul 2. Sulh Ceza Mahkemesi tarafınca gıyabi gözaltına alınma kararıyla arandığı sırada 21 Şubat 1995'te yakalanmak üzereyken izini yeniden kaybettirdi. 7 Temmuz 1997'de İspanya Madrid'te 14 kilogram eroinle yakalanan bir İranlıyla beraber ele geçirildi ve tutuklandı. Türkiye'nin Daş'ın iadesiyle alakalı talebi reddedildi.

700 bin Euro karşılığında kefaletle özgür bırakılan Daş, 2006 senesinde yeniden bu ülkede uyuşturucu satarken yakalandı. 2007 senesi başlarında şahsı isteği üstüne Türkiye'ye iade edilen Nejat Daş, sevk edilmiş olduğu adliyede ile alakalı gözaltına alınma sonucu vicahiye çevrilerek Metris Cezaevi'ne gönderildi.

Nejat Daş, "Lucky-S" ve "Kısmetim 1" uyuşturucu davalarında toplam 25 sene 8 ay mapus cezasına çarptırılmış, kaçtığı İspanya'da da aynı suçlardan tutuklu olmuştu. Daş bu cezalarını tamamlamak ülkemize iade edilmişti. 2013 yılına kadar hapis yatan Daş 1 milyon 250 bin tl kefalet karşılığında serbest bırakıldı.


EmoticonEmoticon