Gri Pasaport Nedir Nasıl Alınır Kimlere Verilir Özellikleri 2015

Gri (Hizmet Damgalı) Pasaport Vikipedi Hakkında Bilgi 2016
Kimler Gri Pasaport alabilir. Gri Pasaport özellikleri hakkında bilgiler. Gri Pasapor nasıl alınır? Dört seneyi geçmemek suretiyle geçişlik sahibinin görevinin müddetine bakılırsa tesbit edilecek müddetle sınırı olan olarak, yurt içerisinde İçişleri Bakanlığı, http://bilgiozetim.com, yurt haricinde ise İçişleri Bakanlığının muvafakatı ve Dışişleri Bakanlığının talimatı ile Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçilikleri ve Başkonsoluslukları tarafınca verilir. Yurt içerisinde İçişleri Bakanlığı şahsına bu rolü İl Emniyet Müdürlükleri üstlenmiştir.

Kimler Alabilir:
Hükümetçe, Hususi İdarelerce yahut Belediyelerce resmi vazifeyle dış vatanlara gönderilen ya da dış vatanlarda görevlendirilenler,
Türkiye Cumhuriyetinin üyesi bulunmuş olduğu Milletlerarası Kuruluşlarda işyar statüsünde çalışanlar,
Türk Hava Kurumu ve Türkiye Kızılay Cemiyetince görevlendirilenler,
Bunların partlerleri,
Bu vaziyette olanların, yanlarında yaşayıp evli olmayan ve iş sahibi bulunmayan kız evlatları ve yeniden yanlarında yaşayıp reşit bulunmayan adam evlatları.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler:
Talep edenin personeli bulunmuş olduğu kurumdan onaylanmış geçişlik istek biçimi,
Görevlendirme onayı,
Nüfus cüzdanı,
Üç tane 4.5 x 6 santimetre boyutunda belgelik resim (Temditler için bir tane),
Maliye Bakanlığınca her sene belirlenen "Pasaport cüzdan bedeli" (1996 senesi için bir milyon TL.- Temditler için istenmez),
Daha evvel rastgele bir geçişlik almışsa getirilmesi,
Reşit olmayanlar için kanuni mümessillerinin noterden tasdikli muvafakati (Müracaat esnasında geçişlik vermeye yetkiye sahip makamlar huzurunda da verilir)


EmoticonEmoticon