2015 Koruma Memuru Başvuru Formu Doldur Yaş Sınırı Alım Şartları Tarihleri

Açıköğretim lisesi de ait öteki lise mezunları, önlisans ve üniversite mezunları da savunma memuru olabilecek. 2016 koruma memuru alımları hakkında detaylar da önümüzdeki sene tekrar belirlenecek. Sizlerde Devlet 30 bin koruma memuru alımı başvuruları ne zaman yapılacak. Devlet hangi alanlarda koruma görevlisi alacak? Koruma memuru maaşları ne kadar sorularına da ayrıntılı yanıtları http://bilgiozetim.com ekibi farkıyla sizlere aktarmaya devam edeceğiz. 2015 Yılında Kaç Bin Memur Alınacak? Koruma Memuru Alımı Ne Zaman? 2015 Memur alınması ne vakit yapılacak.  Kimler koruma memuru olabilir? 2015 senesi 10 bin savunma memuru temin edilmesi şartları belirli oldu. Koruma memuru başvuruları ne süre başlıyor?
Emniyet Genel Müdürlüğü Koruma Daire Başkanlığı bünyesinde savunma memurları için yeni bir ünite kurulacak. Konuyla alakalı hazırlanan kanunun Türkiye Büyük Millet Meclisi’den yakın zamanda geçmesinin beklendiğini bildiren görevliler, kademeli olarak her devre 3 bin birey olmak suretiyle toplam 30 bin savunma memuru alınacağını belirtti. Koruma memurları temin edilmesi ne vakit yapılacak ve rastgele bir tarih bulunmakta mı sualini yanıtlayana Güler, alımların sene bitinceye kadar yapılacağını belirtti..

KORUMA MEMURU ALIM 2015 YILI İÇİNDE YAPILACAKTIR!
Bugüne değin bir çok havadis yaptık ve her defasında aynı şeyi sorduk, Koruma memuru temin edilmesi ne süre yapılacak sadece şuana değin Koruma memuru alım takvimi ile alakalı her hangi bir büyüme yok!

Koruma Memuru Alımları 2014 ilk çeyreğinde yapılacak! Adaylar 4 maaş tahsilden geçecek!
Hükümet Koruma Memurluğu alımları ile ekip ve jandarmanın ağırlığını hafifletmeyi amaçlıyor. İlk evrede 10 bin savunma memuru temin edilmesi inşa etmeyi tasarlayan hükümet bu rakamı sene bitinceye kadar 50 bine çıkarmayı düşünüyor. Koruma memurları alımdan sonrasında 4 maaş bir öğrenimden geçirilecek ve ondan sonra vazife alanlarına atanacak!
Koruma memurları, bitirdikleri göreve gore tabanca taşıyabilecek. Karakollarda kadro yerine Koruma Memurları nöbet tutacak. Bu iste polisi daha da bereketli çalışmaya yönlendirecek ve kadro asli rolü olan işlerde çalışacak!
Koruma Memuru alım bilgileri sene süresince sitemizde meydana gelecek! Bizi takip etmeye devam ediniz..
Koruma Memuru temin edilmesi ne vakit yapılacak, Koruma memuru müracaat şartları nedir, Kaç bin savunma memuru alınacak, Emniyet 30 bin savunma memuru alacak pekala kimler başvurabilir, savunma memurları ne miktarda aylık alacak bu taklidi sorularınıza cevapları haberimizde bulabilirsiniz.

KORUMA MEMURLUĞU İÇİN ARANAN ŞARTLAR!
– Başvuran adaylar minimum lise mezunu meydana gelecek.
- Koruma memurluğuna 25 yaşından gün almayanlar başvurabilecek.
- Koruma Memuru olarak atanacaklar 4 ay müddetle savunma memurluğu öğretimi alacak.
- Koruma Memurluğu için tahsil boyunca yapılacak harcamalar devletçe karşılanacak.
- Koruma memurluğu kadrolarına atanacaklar, beş sene müddetle farklı olarak kurumlara naklen atanamayacak.
- En azca altı sene müddetle savunma rolü yapanlar kıdemli savunma işgören olabilecek.
- Koruma Memurluğundan Polisliğe geçiş olanağı da bulunacak.
- Lisans mezunu olanlardan minimum bir sene müddetle kıdemli savunma memuru olanlar kadro memuru olabilecek.
- Bunlara ilişkin kontenjanlar Emniyet Genel Müdürlüğü Yüksek Değerlendirme Kurulunca seçilecek.
- Koruma Memurluğu için ayrılacak grupta ağırlık taşraya verilecek.

Koruma Memuru Başvuru Formu Yayınlandı mı?
Koruma Memuru Başvuru Formu hemen hemen yayınlanmadı, İçişleri Bakanlığının yapacağı iş görmenin peşinden alım şartları kesinleşecek ve kamuoyuna açıklanacaktır!

ilk etapta kaç bin savunma memuru alınacak?
ilk olarak 28 bin 500 savunma memuru temin edilmesi planlanmaktadır. Bu tatbikle Hükümet; statlarda, üniversite ve yönetim talebe yurtlarında güvenliği temin etmek için mühim adımlar atmış meydana gelecek.
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılmasıyla beraber derhal, 6222 sayılı yasada farklılaşmaya gidilerek; statlarda ve üniversitelerdeki hususi güvenliğin yerine, yönetim memuru statüsünde ”savunma memurlarının” konulması sonucu çıkarılacak.
6222 sayılı Spor’da Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine değin Kanun yasada farklılaşmaya gidilmesinden sonrasında, 50 bin benlik takım belirleme edilecek.

Koruma Memuru alımları KPSS Puanına Göre Atanacak!
Koruma memurluğu için adayların hem üniversite mezunu olması aynı zamanda emniyet sertifikasına haiz olması ihtiyaç duyuluyor. Başvuranlar adayların, KPSS kararına bakılarak sırasıyla takım verilecektir.
Koruma Memurları Nerede Görev Yapacak?
Statlarda, üniversitelerde ve yönetim talebe yurtlarında vazife meydana getirecek olan savunma memurları, İçişleri Bakanlığı’na bağlı  vazife bitirdikleri ilin güvenlik yönetici yardımcılarından birine alakalı olarak vazife yapacaklar. Silah nakliyat ruhsatları da bulunacak.

Koruma Memuruna Neen gereksinim duyuldu?
Gençlik ve Spor Bakanlığı yetkililerinin icra ettiği açıklamaya gore , statlarda, üniversitelerde ve yönetim talebe yurtlarında güvenliğin hususi güvenlikçiler yerine, yönetim memurlarına verilmesi kararının aşağısında yatan sebebin “adisyon verebilirlik” ilkesidir.
Yetkililer, tekrar UEFA ve FİFA kaidelerine bağlı kalmış olarak, yeni “savunma memurlarının” üniforma değil, sivil görevlerine müsait bir giysi giyeceklerini ifade etti.

Koruma Memurları Ne Kadar Maaş alacak? Koruma Memuru maaşları ve ayrıntılar
Emniyet Genel Müdürlüğü’nün savunma memuru alımına ait hazırladığı yasa değişikliği tasarısına verecek türü verildi.
Polis teşkilatına ilk evrede 28 bin, fazlaca sonraki aşamalarda ise 21 bin 500 savunma memuru alınacak. Alımlar 3 senede bitirecek.
Koruma hizmetleri, stadyumlar ve üniversitelerin güvenliği silahlı vazife meydana getirecek 30 bin savunma memuruna emanet edilecek.
Yaş hududu 28 meydana gelecek. 6 ay tahsil verilecek. Bin 800 ile 2 bin TL aylık ücretle kadrolu olarak işbaşı meydana getirecek.

Koruma memurlarının şartları:
Koruma memuru olmak isteyenlerde, minimum lise mezunu olmak, esenlik koşullarının kafi olması, gövde öğretimi imtihanlarından başarı göstermiş olmak ve KPSS lise not cinsinde de 40-altmış not elde etme şartları aranacak. Fiziki yeterliliğin önemsendiğini vurgulayan görevliler, adam adayların minimum 1,72 metre, kız adayların ise 1,68 metre uzunlukta ve 25 yaşından ufak olmaları icap ettiğini kaydetti. Açıköğretim lisesi mezunları da ön kısım lisans ve üniversite mezunları da savunma memurluğu için başvurabilecek.
Koruma memurları, 6 sene vazife yaptıktan sonrasında “kıdemli savunma memuru” meydana gelecek ve arzu ederlerse 7. senede, sınavla polisliğe geçebilecek. Polisliğe savunma memurlarının yüz bölgesinde 10’u kabul edilecek ve grup olduktan sonrasında polislerin tüm terfi koşulllarından yararlanabilecek.
Adaylar, her devre 3 bin benlik takımlar vaziyetinde kadro okullarında 4 maaş öğrenim aldıktan sonrasında kadrolu olarak göreve başlamış olacak. Özel, siyah renkli üniforma giyecek savunma memurları silahlı olarak vazife meydana getirecek.
Tüm savunma hizmetlerinin bu memurların vazife çevresi içerisinde bulunduğunu aktaran görevliler,  http://bilgiozetim.com Türkiye Büyük Millet Meclisi, Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve bakanlıklarda vazife savunma memuru bulunmayacağını söylemiş oldu. Uygulamayla savunma memurları stadyumlar ve üniversiteler ile talebe yurtlarında güvenliği sağlayacak.
Koruma memurları, gruplar benzer biçimde acele bir vaziyet karşısında müdahalede bulunabilecek ve lüzumlu bulguları toplama yetkisine haiz meydana gelecek. Olay yerlerinin sorumluluğu, gruplar gelene değin savunma memurlarında bulunacak. Koruma memurlarının özlük hakları da polislere yakın koşullarda ayarlanacak.


EmoticonEmoticon