Lacivert Pasaport Nedir Nasıl Alınır Kimlere Verilir Özellikleri 2015

Lacivert (Umuma Mahsus) Pasaport Vikipedi Hakkında Bilgi 2016

Kimler Lacivert Pasaport alabilir. Lacivert Pasaport özellikleri hakkında bilgiler. Lacivert Pasapor nasıl alınır? Türk vatandaşlarının umuma özgü münferit ve umuma özgü ortaklaşa pasaportları yurt içerisinde Valiliklerce, ecnebi devletlerde Türkiye Cumhuriyeti Başkonsoloslukları ve Büyükelçiliklerince verilir.

Umuma Mahsus Münferit Pasaportlar
En azca 3 ay, en fazlaca beş sene müddetle caiz olmak suretiyle verilir.
Başvuru İçin Gerekli Belgeler:
Emniyet Müdürlüklerinden temin edilecek geçişlik istek biçimi,
Nüfus cüzdanı özü,
Dört tane 4.5 x 6 santimetre boyutunda belgelik resim, zaman uzatma (temditler) için 3 tane. Fotoğrafların arka tabanı ak olmalıdır.
Maliye Bakanlığınca her sene belirlenen "Pasaport cüzdan bedeli" ve istek edilen sürelere gore belirli geçişlik harcı (Temditler için geçişlik cüzdan bedeli istenmez),
Reşit bulunmayan ve mahcurlar için kanuni mümessillerinin noterden tasdikli muvafakatı (Müracaat esnasında geçişlik vermeye yetkiye sahip makamlar huzurunda da verilir),

Umuma Mahsus Müşterek Pasaportlar:
Üç ay, altı ay ve bir sene olabilirli olmak suretiyle verilir. En azca beş benlik konvoy teşkil edilerek toplu şekilde seyahat arzu arzu eden Türk Vatandaşlarına istek etmeleri vaziyetinde verilir.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler:
Kafile başkanının dolduracağı Emniyet Müdürlüğünden temin edilecek geçişlik istek biçimi,
Nüfus cüzdanlarının asılları,
Kafile başkanının beş, diğerlerinin dörder tane 4.5 x 6 santimetre boyutunda belgelik resimleri,
Maliye Bakanlığınca her sene belirlenen "Pasaport cüzdan bedeli" ve her kişiden istek edilen sürelere müsait her biri için alınacak pasaport harcı.


EmoticonEmoticon