2016 Regaib Kandili Resimli Mesajları Facebook Paylaş Kısa SMS Sözleri

2016 Facebook Resimli Kandil tebrikleri güzel sözler face paylaş manız için yazımıza eklendi. Bu yılda Ramazan ayının habercisi olan 3 Ayların başlangıcını simgeleyen Anlamlı Regaip kandili resimli tebrik mesajları kısa güzel sms tebrik kartları hakkında bilgiler ve bunun yanı sıra Regaip kandilinin anlamı neden kutlandığı konusunda detayları da aktaracağız.

Regaip Kandili yada Regâib Kandili, Hicri takvime göre Recep ayındaki ilk perşembeyi cumaya bağlayan akşam. Kökü "arzu, meyletmek" anlamlarına gelen regâib sözcüğü Kur'an'da geçmez. İslam geleneğinde başka kandiller benzer mühim bir bölgesi olan bu gecede İslam peygamberi Muhammed bin Abdullah'ın on 2 rekat namaz kıldığına ilişkin muhtelif rivayetler bulunmaktadır.

Regaip Kandili direkt Kur'an-ı Kerim sebepli olmasa da dinî kültürde zaman içinde büyük kutlamalarla kutlanmaya başlanmış ve şahsına burada mühim bir bölge edinmiştir. Klasik dinî kültürün ardı sıra tasavvuf ananesi ve geleneğinde de bu kandil farklı olarak kandiller benzer mühim bir yere muktedirdir ve büyük ilgiyle kutlanır.
Regaip Kandili Anlamı Önemi Video izle


EmoticonEmoticon