Simge Sağın Kimdir Vikipedi Yaşı Boyu Kilosu Resimleri

 Şarkıcı Simge Özgeçmiş

Simge miş miş şarkısı dinleyenlerin merak ettiği yeni nesil müzisyenlerden biri olarak parladı. Simge Sağın doğum tarihi 8 Ağustos 1981 yılıdır. Doğum yeri İstanbul ilimizdir. Boyu 1.60 cm civarında, saçları siyah, beyaz tenli kahve rengi gözlüdür. 34 yaşındaki Türk müzisyen eğitim hayatını İstanbul Teknik Üniversitesi, Yönetim Konservatuarı ses öğretimi bölümünü bitirerek tamamlamıştır.

Profesyonel anlamda ilk deneyimini Zeynep Dizdar orkestrasında kazandı. "Anam" dizisinde Kıraç ile düet ve Super Fm’in jeneriği haricinde birtakım jenerik ve dizi müziği hazırlamıştır. 2011de Fazilet Kınay prodüktörlüğünde "Yeni Çıktı" adlı EP albümünü çıkarmıştır. Albümün plak firması Kaya Nağme Imal'dır. Albümden "Başı Dertte", "Ödeme Zamanı" isimli şarkılara klipler çekmiştir.

2014 kendi yaptığı "Bip Bip" isimli ikinci EP albümünü çıkarmıştır. Albümün plak firması Music Company'dir. Albümden "Bip Bip (Bayraşa Mix)" isminde şarkısına klip çekmiştir. Klip YouTube'da 15 milyondan fazla izlenmeyi başarmıştır. 2015 senesinde Şair Bayraşa prodüktörlüğünde Riff Cohen şarkısı olan Dans Mon Quartier şarkı sözlerini değişmiş ve "Miş Miş" ismi ile Doğan Music Company tarafından çıkarılmıştır.

İlerleyen zamanlarda başarılı Müzisyen Simge Sağın sevgilisi kim var mı evli mi ve facebook, twitter, instagram resmi sayfaları bilgilerini de ekleyeceğiz.
Simge Resimleri Foto Galerisi.EmoticonEmoticon