Hacı Lokman Birlik Kimdir Vikipedi Nereli Kaç Yaşında Resimleri

HDP'li Milletvekili Leyla Birlik’in akrabası Hacı Lokman Birlik neden polis arabasının arkasında sürüklendi.? Polis arabasıyla sürüklenen terörist video izle. Video izle Polis arabasıyla sürüklenen pkk'lı kimdir?  Son zamanlarda büyük olayların çıktığı Pkk saldırılarıyla güneydoğunun karıştığı ülkemizde Pkklıların açtığı ateşe karşılık veren emniyet görevlileri hakkında bir idda ve video ortaya atıldı.
‘JİTEM’ paylaştı!

HDP Şırnak Mebus Leyla Birlik’in kayınbiraderi Hacı Lokman Birlik’in (24) ölü bedeninin ekip aracının arkasına bağlanarak metrelerce sürüklendiğini yayınlayan resim ilkin @J_I_T_E_M isimli twitter hesabından paylaşıldı. Adisyon “Ben askerime, polisime leş taşıtmam...” yazılarak resmi yayımladı. Demirtaş ondan sonra bu resmi paylaştı.

‘Bu AKP barbarlığı’

Şırnak’ın Dicle ’nde geçen cuma akşamı ameliyat tertip eden emniyet kuvvetleri ile PKK’nin ergenlik yapılanması YDG-H üyeleri içinde ayaklanma çıktı. Hususi harekât polislerinin açmış olduğu alevde HDP Şırnak Mebus Leyla Birlik’in kayınbiraderi Hacı Lokman Birlik yaşamını yitirdi. Birlik’in cenazesi, bir gün önce Dicle Camii’nde kılınan meftah namazının arkasından kent mezarlığında toprağa verildi. HDP Şırnak milletvekilleri Leyla Birlik, Faysal Sarıyıldız, Aycan İrmez ve belediye başkanlarının katılmış olduğu törende akraba şahsına konuşan mebus Leyla Birlik’in partneri Mehmet Birlik, “Karşılık ödemekten kaçınmayacağız. Atakların ebadı kesinlikle mutlaka boyun eğmeyeceğiz” diye konuştu.

Şırnak’ta çıkan çatışmada öldürülen Hacı Lokman Birlik’in ölü bedeninin korunaklı vasıtanın arkasına bağlanıp sürüklendiği resmi paylaşan HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, “Bu fotoğrafa iyi bakın. Kimse unutmasın, hepimiz unutmayacağız şu sebeple” diyerek paylaştı. İçişleri Bakanlığı da vakayla alakalı tahkikat başlattı.

Şırnak’ın Dicle Mahalleyi’ndeki hendek kapatma ameliyatı esnasında emniyet kuvvetleri ile YDG-H üyeleri içinde çıkan çatışmada öldürülen HDP Şırnak Mebus Leyla Birlik’in kayınbiraderi Hacı Lokman Birlik’in (24) ölü bedeninin grup aracının arkasına bağlanarak metrelerce sürüklendiğini yayınlayan fotoğraflar reaksiyona sebep oldu. Resmi Twitter adresinden paylaşan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “Bu fotoğrafa iyi bakın. Evvelki gün Şırnak’ta çekildi. Kimse unutmasın, hepimiz unutmayacağız bu sebeple” diye konuştu. Leyla Birlik’in kızkardeşi Arzu Okay ise fotoğrafların fotomontaj olmadığını ve ablasının Birlik’i morgda tanı ettiğini söylemiş oldu.

Twitter hesabından Birlik’in fotoğrafını paylaşan Leyla Birlik de, “Dilemın roniya herdu çavemin / Ciğerim, 2 gözümün ışığı” anlamını kullandı. Birlik’in ölü bedeninin grup aracının arkasına bağlanarak sürüklendiğini yayınlayan resim, toplumsal basında da bir çok birey tarafınca paylaşıldı. Cesede eziyet tatbik edildiğini vurgulayan kullanıcılar, bu vaziyete reaksiyon işaret etti.

‘Fotomontaj değil’

Telefon ile gelmeye çalıştığımız Leyla Birlik’in telefonunu kız kardeşi Istek Okay açtı. Ablasının taziyeleri kabul ettiğini, bu yüzden telefonlara bakamadığını vurgulayan Okay, şunları söylemiş oldu: “Bu resim, fotomontaj değil, onu söyleyebiliriz. Ablam şu an taziye çadırında taziyeleri kabul ediyor, yoğun olduğundan izahat yapamıyor. Büyük olasılıkla yarın (bugün) bir izahat meydana getirecek. Hacı Lokman’ı morgda görmüş oldu, yüzünün yarısının parçalandığını, vücudundaki sürüklenmeyi, giysilerini tümünü görmüş oldu. Otopsi raporunda da bu aslına bakarsan belirecek. Adabı muaşeret tanıkları kendisinin o sırada yaşadığını ve bacağını sardığını söylüyor. Bu fotoğraflar Leyla’nın şahsına twitter hesabından birileri tarafınca gönderildi. Yayımlanmadan ilkin gördük, kendisi bunların tamamını kanıtları ile bir medya toplantısı ile açıklayacak.”

İçişleri tahkikat başlattı

Öte taraftan İçişleri Bakanlığı mevzuyla alakalı bir tahkikat başlattı. İçişleri Bakanlığı tarafınca meydana getirilen metinli izahta, “İddialar bütün boyutlarıyla araştırılacaktır. Türkiye Cumhuriyeti Yönetimi bir hukuk devletidir. Terörle mücadelemiz hukuk yönetimi prensipleri çatısı altında kararlılıkla sürdürülecektir” denildi.

[Haber görseli]‘İnsanlık soğutma dolabında’

HDP Öbek Başkanvekili Pervin Buldan mevzuyla alakalı “Panzerin arkasına takılan bir cenazenin fotoğrafı, insanlığın bacaklar dibine alındığının resmidir, göstergesidir. Bu bir insaniyet suçudur. Ölülere dahi tahammül edilemeyen bir dönemi yaşıyoruz. Cizre’de insanlığın soğutma dolabında dondurulduğunu, bu resimde insanlığın bacaklar dibine alındığını gördük” diye konuştu. “Fotoğraf fotomontaj meydana gelebilir mi?” suali üstüne Buldan, “Yerelle, ölü sahipleri ve aileyle görüştüm. Resmin fotomontaj değil, reel bir fotoğraf bulunduğunu ilettiler” diye konuştu.

[Haber görseli]‘Güvenlik’e sürüklenmiş’

HDP Şırnak Mebus Faysal Sarıyıldız görüntüleri yırtıcı ve barbarca olarak nitelendirerek vaka mahalinde araştırma yaptığını söylemiş oldu. Sarıyıldız, Hacı Lokman Birlik’in vurulduktan sonrasında bölgelerde sürüklenmesine reaksiyon gösterirken, “O resim hanenin önünden fazlaca uzak bir noktada, bir banka şubesi önünde çekilmiş, sonrasında da Güvenlik Müdürlüğü’ne sürüklenmeye devam edilmiş. Kesimde halk oldukça celalli. Denk, birlikte, serbest yaşamaktan laf ediyorsunuz, bu vahşilerle beraber mi yaşıyacağız diyorlar” diye konuştu.

Gündüz’a göre alışılagelen tatbik

‘Havuz medyası’ olarak isimlendirilen kadroda yer edinen Gündüz gazetesi, Hacı Lokman Birlik olduğu öne sürülen bir adama ilişik cesedin, korunaklı grup aracının arkasına bağlanarak yerd§e sürüklendiği resmi doğruladı. Gündüz’a göre, fotoğraftaki tablo ‘alışılagelen bir tatbik’. Haberde, “Öldürülen Birlik’e bomba tuzaklamış olma ihtimalina rağmen, bütün evrende tatbik edilen ‘alışılagelen’ tatbik denetim gayeli yapılma. Sürüklenerek denetim tamamlanmış” denildi.

‘Kelimelerin güçsüz kalmış olduğu an’

HDP Mardin Mebus Mithat Sancar: “Ölümlere üzülürken şimdi ölülere meydana getirilen bu zulmü değerlendirmek için kelime keşfetmek zorlaşıyor. Kelimelerin güçsüz kalmış olduğu bir yerdeyiz. Vatanımızda amma velakin hayatlar gitmiyor, vicdanlar, insaniyet ve beraber hayata umutları da örseleniyor. Bunlar insaniyet suçunun en karakteristik göstergeleri. Bunlar yakın tarihte milli ve internasyonal hüküm uzuvlarının insaniyet suçuna delil olarak kabul etmiş olduğu en ağır uygulamalardır.”
Kaynak Cumhuriyet Gazetesi


EmoticonEmoticon